REFERENCE


Petr Jasinski (lektor)

„Nikol je rozená terapeutka. Má s vámi trpělivost, když potřebujete podpořit, ale taky umí přitlačit, když se zbytečně dlouho motáte v kruhu. A největší talent má na odhalování věcí, které si potřebujete vyřešit, ale sami je nevidíte. Byl jsem u ní několikrát a vždy mi pomohla. Doporučuji.“

Milan Roháč (pracovní poradce pro lidi s trestní minulostí)

"Nikolku jsem poznal na kurzu RUŠ 1 a hned na začátku mě překvapilo, kolik energie má v sobě tahle drobná dívenka. Byla od začátku velice akční, šla do hloubky, prala se se svými strachy...skoro jako lvice. Byla mi velice dobrou terapeutkou, krásně mě vedla, byla citlivá, upřímně se radovala z každého mého posunu. Ani mě moc neudivuje, že snad jako jedna z mála účastníků našeho kurzu to dotáhla až na terapeuta. Jsem moc rád, že jsme i po letech zůstali v kontaktu a že se o ni mohu občas opřít jako o přítele na telefonu."


Kristina Kohoutová (terapeutka, asistentka, lektorka metody RUŠ) 

"Dostalo se mi veliké cti sledovat Nikol v průběhu celého jejího přerodu z dívky, řešící mnoho problémů, do nádherné, vědomé ženy. Její píle a práce na sobě jí změnila osobní život, a nyní nabízí tuto úžasnou proměnu dalším lidem jako skvělá terapeutka."

Lenka Širlová (poradkyně výživy a zdravého životního stylu)

„Nikol je skvělá terapeutka metody RUŠ - pracuje rychle, lehce a vždy míří "na branku", nenechá nic náhodě a jde přímo k cíli. Její smysl pro humor a přirozenost odzbrojí každého. Všem vřele doporučuji."

Maria Jombiková

„Nikol je uzasna terapeutka, ktora Vam rychlo, prakticky a citlivo pomoze odstranit klucove bloky, ktore Vam brania v ziti zivota, po ktorom tak velmi tuzite. Kazdy moze zit stastny, naplneny a spokojny zivot, ked sa pre to rozhodne. Pod vedenim skusenej terapeutky Nikol mate moznost dosiahnut vsetko, co si zelate a naviac mozete byt uplne v pohode a vychutnavat si zivot plnymi duskami."

Simona Ročková (Průvodkyně ve světě financí)

Nikol je intuitivní, přátelskou a pevnou terapeutkou. Intuitivní ve smyslu naladění se na klienta, přesné zjištění jeho potřeby a společné vytvoření jeho nejvyššího cíle. Přátelskou ve smyslu vlídného a klidného vedení. A pevnou terapeutkou ve smyslu přesného pojmenování problému, nalezení příčiny a do posledního puntíku jeho vyčištění. Nikol vás nenechá sejít z cesty. Z terapie odcházíte a nevíte, že jste někdy měli problém, se kterým jste přišli. Je navždy pryč. Díky Nikol jsem si zpracovala zásadní programy, které jsem si úspěšně žila celý dosavadní život. Jsem ji za to nesmírně vděčná. Přeji všem, aby udělali ve svém životě to pravé rozhodnutí a neváhali se k Nikol objednat na terapii. Vstoupit na cestu RUŠ bylo nejlepší rozhodnutí a investicí mého života. S láskou objímám.

Marie 

„Dobrý den,
píšu Vám o něco dříve, protože se vše úplně změnilo a na Úřadu práce jsem byla už tento pátek.Vše proběhlo v klidu a byla jsem úplně beze strach a stresu.
Ve středu se mi podařilo získat pracovní místo, které by se mi mohlo líbit. Je to ovšem práce s lidmi a pro lidi. Náplň práce je skvělá, ale zjistila jsem, že jsem po celodenním kontaktu s lidmi úplně vyčerpaná.
RUŠ velmi pomohla, ale teď cítím, že bych ještě jedno sezení potřebovala, proto bych se s Vámi chtěla předběžně
domluvit. Kdy budu mít čas, se dozvím až příští týden, tak bych Vám dala vědět.
S pozdravem Marie.“

M.L.

„Dobrý večer,
plním první část domácího úkolu:-). Ihned po příchodu domů si všichni všimli změny. Byla jsem usměvavá a pozitivní.Nyní po těch třech dnech musím upřímně říct, že pocit štěstí zmizel.

V neděli ráno jsem se vzbudila plná energie s opravdu dobrou náladou. Tak dobře jsem se dlouho necítila.Najednou jsem se od svých blízkých začala dozvídat negativní věci o kterých jsem vůbec nevěděla.
Jako bych se pro ně stala vrbou, které můžou cokoliv říct protože teď to unesu. Lidé okolo se ke mně začali chovat jinak, ale ne lépe. V těchto situacích se ve mě neobjevil strach ani stres, ale ten pocit lehkosti a štěstí zmizel. Teď vše vnímám jakoby z dálky, ty problémy se mě netýkají a nevyvolávají ve mě žádné negativní pocity.Cítím se o moc svobodnější, jiná a lepší.“


"Názor, o který jsem se chtěl podělit. Petr" 

"Dobrý den Nikol,


chtěl jsem se Vám ozvat s delším časovým odstupem, jak jsem avizoval, a nyní tak činím. Nejprve moc děkuji za Vaš předchozí email a samozřejmě nemám problém s tím, abyste mou zpětnou vazbu vyvěsila na své stránky - sice tam jsou i ty osobní věci, ale na druhou stranu je důležité, aby co nejvíce lidí vědělo, že díky Vaší pomoci mohou docílit skutečné změny a jsem tu, abych to potvrdil komukoliv, kdo potřebuje :) Takže neváhejte.
Musím Vám říct, že pořád mě to nepřestává fascinovat a má radost ze života nijak nepolevuje. Naopak jakoby najednou žasnu nad tím co všechno dokážu a přichází inspirace ze všech stran :) Také mám slzy v očích, když Vám tohle píšu, protože jak si pamatujete, že jsem říkal, dojetí se u mě projevovalo jen ve výjimečných situacích a teď mě najednou dojímá snad úplně všechno :)) Na rovinu říkám, že netuším jak přesně se to děje, ale užívám si to, že se to děje. Dříve se mi dostala do ruky kniha od Eckharta Tolle - Síla přítomného okamžiku a pamatuji si, že jsem si přál zažít skutečný pocit, že člověk žije v přítomnosti. Teď mám pocit, že se to skutečně děje. Jakoby najednou nezáleželo tolik na budoucnosti, protože podvědomě prostě vím, že ať přijde cokoliv, tak je to pro mě to nejlepší, protože život
nebo vesmír pro mě to nejlepší chce a posílá mi to, jen do teď jsem měl v sobě překážky, které mi to nedovolovaly přijímat. A tím odčištěním je najednou to nejdůležitější si teď a tady užívat tu přítomnost. Je to úžasný. Je v tom strašná spousta uvědomění, věci, které jsem i přes tu všemožnou teorii do teď neviděl....jakoby ta všechna teorie byla najednou irelevantní, protože to prostě žiju a to je nejvíc.
Samozřejmě se mi ale i tak občas stává, že si všímám situací, kdy se cítím, že ten můj pocit není ještě úplně 100% OK - je to logické, zvlášť když jsme se shodli, že ještě tam budu mít co čistit, ale je fajn si užívat pocit, že to není žádná katastrofa, vlastně mě v tu chvíli pak obklopí zase ten skvělý pocit, který mi říká - aha, takže tady ještě budeš potřebovat něco odčistit...a říkám životu - děkuju, že mi to ukazuješ :) Kolikrát je v situacích, které by mě nikdy předtím ani nenapadly, že tam můžu mít nějaký blok nebo problém. Je to vůbec zajímavé co se celkově děje. To s jakou lehkostí najednou dokážu mluvit o minulosti a bez okolků říct - ano, já se fakt choval hrozně, opravdu to se mnou musela a měla strašně těžký, nedivím se jí...takový kraviny jsem řešil :))) ale najednou mi to nevadí říct, protože už jsem s tím v pohodě, je pro mě nejdůležitější co je teď a že vím, že teď je to prostě takhle a že se takhle cítím i ve vztahu sám k sobě.


Co se týče našeho vztahu s Katkou, to je vůbec kapitola sama pro sebe. Ten pocit milovat, ale nechat jít - ten tam je, i když taky nemůžu tvrdit, že zcela stoprocentně. Resp. pořád je tu fakt, že pokud by ke mně tu cestu našla, preferoval bych to víc než kdyby odešla, ale zároveň jsem s možností, že nenávratně odejde smířený. Ona se totiž u mě stala ještě jedna hodně zajímavá věc. Mně se jakokdyby po tom odčištění vrátil v mnohem silnější podobě ten cit a láska, kterou jsem k ní cítil na začátku. Jako bych se do ní znova zamiloval a tentokrát ještě mnohem silnějc. Tohle jsem tušil snad ze všeho nejmíň, že se stane :)) Říkala jste, že budu sám pak vědět, jestli náš vztah má ještě smysl nebo ne. Nevím jestli je to úplně ono co jste myslela, ale mám silnou intuici nebo spíš cítím silnou naději, že pro nás prostě pozdě ještě není, i když je tu hodně náznaků z její strany, které spíš říkají opak. Mám dilema, protože na jednu stranu bych pro ni udělal cokoliv a být na mně, tak se snad samou láskou přivedu do bezvědomí :), ale zároveň cítím obrovský respekt k jejímu rozhodnutí a tím pádem si k ní žádné větší projevy nedovolím. Nevím jestli je z hlediska RUŠ správně nebo špatně, že nad tím takhle přemýšlím nebo si toho všímám, ale nemůžu říct, že by tahle situace obecně ve mně vyvolávala špatné pocity, naopak jsou pořád příjemné. Prostě jsem smířený s tím, když definitivně odejde, ale zároveň dokud cítím tu naději, tak toužím jí maximálně vyjít vstříc. Dokonce hned na začátku se mě ptala, jestli by na tu RUŠku měla podle mě taky zajít a já jí řekl, že to musí vědět a hlavně se rozhodnout sama, co potřebuje, ale pokud se k tomu rozhodne, tak jsem ochotný jí terapii věnovat. Zatím se k ní nerozhodla, ale je vidět, že se v ní hodně střídají nálady a pocity. Chvíli je úplně v pohodě, milá, ale pak se zase zdá být spíš nešťastná nebo naštvaná. Jsou to takové protichůdné náznaky. Například dnes řekla, že když jsem pryč, tak se jí stýská, ale když jsem tady, tak po chvíli je akorát zase naštvaná a že jí přijdu v pohodě, ale že je to najednou tak divný. Když tohle říká, přijde mi to trochu úsměvný, protože jako bych přesně viděl co se děje - já jsem v pohodě, protože mně se už zdaleka nezrcadlí od ní toho tolik co předtím bylo jak na běžícím pásu, ale u ní se to ještě nezměnilo a i přesto, že já vnímám věci jinak, stejně nejspíš jí pořád nadále zrcadlím ty její věci, které nemá vyřešené. Jako bych věděl, že RUŠka by jí okamžitě pomohla tak jako mně, ale zároveň je přesvědčená, že u ní se to vyřeší tím, že bude beze mně. A já prostě k tomu mám respekt než abych jí přesvědčoval o RUŠce za každou cenu.
Trochu jsem se více rozepsal, myslím, že bych mohl pokračovat a ještě spoustu a spoustu věcí a pocitů jsem Vám neřekl, ale tohle jsem měl teď hlavně na srdci, jsem rád, že Vám to říct můžu a že se o to můžu podělit. Jak říkám, sice se celkově stále cítím fantasticky a jen nárazově si všimnu něčeho co mi ještě úplně nesedí a vím, že to bude třeba ještě čistit, což je na tom skvělé. Rozhodně budu rád za jakýkoliv Váš názor :)


Mějte se krásně, s pozdravem P.V."