NAD MASALKOU 


Masala je nápoj, který mě doprovází v každé volné chvíli. Inspiruje mě. Navozuje příjemnou atmosféru. Dodává příjemné teplo na těle i na duši. 

Připojte se ke mně. Dejte nohy na stůl. Vychutnejte svůj šálek. A užijte si tuhle volnou chvíli.  


Recept na masalu:

Do 0,6 litru vody dáme 3 sáčky černého čaje (ideální je obyčejný klasický černý čaj bez příchutě), přidáme 2-3 lžíce přírodního cukru nebo medu a 1 lžíci směsi koření "Chai Másala". Necháme vše na mírném ohni 6 minut provařit.

Potom přilijeme 0,3 litru plnotučného mléka a přivedeme nápoj opět k varu a necháme třikrát krátce přejít varem. 

Čaj scedíme přes jemné sítko. A podáváme horký. 


Tvořeníčko, tvoření.... Můj první výtvor na stroji, který zároveň posloužil jako úžasný dárek na Vánoce mým rodičům. Bez jakéhokoli plánování tento nápad vzešel a udělal takovou radost, jakou jsem ani nečekala a dosud u nich nikdy neviděla. 


Kreslíte si? Mě to funguje jako úžasné odreagování. Cítím potřebu se přitulit, někoho klovnout do zadku, pořádně si zařvat, nebo si poplakat a ono to ve skutečnosti nejde. Ať už to nejde z jakéhokoli důvodu, vezmu tužku a papír. Ten snese úplně všechno. Jakoukoli mou emoci. Uvolní mě to a někdy dokonce vzniknou i krásný díla. Takže směle do toho a tvořte.

Není nad to cestovat a vlastně ani nevědět kam. Říkám tomu: "zabodnout prst do mapy". Prostě vzít auto, sbalit věci, zvířata a prostě vyrazit. Kde skončíme? V jedné zemi? Ve dvou? Nebo ve třech? Kdo ví? Ale rozhodně to bude dobrodrůžo.